KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14976032
nr 1497 6032
Carl Bloch
(1834-1890), Danmark
Etsningar, Signerade, 9 st, 1800-tal, yttermått inklusive ram: ca 25x40 cm
Carl Bloch, dansk bildkonstnär född 1834, Köpenhamn, död 1890, Köpenhamn.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 19:26:51
500 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Carl Bloch
Läs mer om Carl Bloch